Jakie auta można brać w leasing
Wszystko zależy od firmy leasingowej. W jednej dostępne będą tylko auta osobowe, w innej leasingować można zarówno auta osobowe, jak i dostawcze, ciężarowe, czy też specjalistyczne. Dokładnie, niektóre firmy leasingowe mają w swoich ofertach leasing samochodów specjalistycznych takich jak karetki pogotowia i inne. Aby uzyskać finansowanie takich pojazdów trzeba spełnić szereg różnych wymagań. Zajmijmy się jednak pojazdami do trzech i pół tony, które są najbardziej popularne wśród klientów. Mówiąc o autach do trzech i pół tony, mam na myśli zarówno osobówki jak i dostawcze. Auta leasingować można w najróżniejszych markach. Wystarczy spojrzeć na pierwsze lepsze zestawienia, aby zobaczyć, które modele jakich marek są najbardziej popularne w kraju.
Czy ciężko wziąć leasing
Zdecydowanie nie. Jest to o wiele prostsze, jeśli porównywalibyśmy branie leasingu z braniem kredytu. Nie potrzeba zbyt wielu dokumentów, wystarczy skontaktować się z firmą, w której chcemy wziąć leasing samochodów. W trakcie rozmowy lub po wypełnieniu zgłoszenia internetowego, otrzymamy odpowiedź czy nasza firma w obecnym stanie kwalifikuje się do możliwości wzięcia leasingu. Jeśli nie, to na pewno zostaną przedstawione wyjaśnienia, dlaczego firma, którą zgłaszamy nie spełnia wymogów. Jeśli jednak nie ma żadnych zastrzeżeń to przechodzi się do kolejnego etapu. Bardzo dobre rozwiązanie zastosował Millennium Leasing rozpoczynając działalność strony, na której można wypełnić dane i otrzymać promesę rezerwacyjną. Po ich wypełnieniu klient otrzymuje dwa miesiące czasu na wybór auta.
Co się dzieje po wybraniu samochodu
Kiedy klient wybierze już auto, konieczne jest skontaktowanie się z wybraną firmą leasingową. Po informacji o aucie i miejsca, w którym ma zostać ono zakupione, sporządzana jest umowa. Dodatkowo klient musi przekazać wkład własny w pojazd. Zwykle, jeśli chodzi o samochody nowe, to jest to nawet zero procent. Większość klientów decyduje się na większy wkład własny przez co skutecznie można obniżyć wielkość rat leasingowych. Leasing samochodów zostaje oficjalnie zawarty z podpisaniem umowy przez obie strony. W umowie zawarte są wszystkie ustalenia odnośnie formy leasingu, formy i wysokości spłat a także wszelkich terminów.