Uniwersalne przenośniki taśmowe

Ekonomiczne i uniwersalne

To z pewnością dwie główne przyczyny, dla których to właśnie ten typ przenośników jest najchętniej wybieranym zarówno pośród osób prowadzących magazyny, hale produkcyjne i centra dystrybucyjne. Zdecydowanie najbardziej popularne są one jednak w magazynach i wszelkiego rodzaju sortowniach. Dzięki wykorzystaniu tych przenośników wzrasta efektywność i szybkość wykonywanej pracy. Olbrzymią zaletą jest także to, że prace są wykonywane bez przestojów, ponieważ towary są przez cały czas przepływają. To jednak nie wszystko. Olbrzymią zaletą jest również to, że przenośniki można wykorzystywać jako samodzielne urządzenia, jak również jako elementy większej całości, np. linii montażowych.

Wyposażenie

Kolejną cechą, dla której ten rodzaj przenośników jest tak chętnie wybierany są z pewnością dostępne dodatki. Przenośniki taśmowe można modyfikować w zależności od tego, gdzie mają być użytkowane i jakiego rodzaju towary będą nimi transportowane. Jeśli będą to produkty, które są dość ciężkie to warto wybrać taśmy, które są grubsze i mogą udźwignąć cięższe produkty. Dodatkowo, można przenośniki zabezpieczyć dodatkowymi podporami. To także zwiększy bezpieczeństwo i dopuszczalny maksymalny ciężar. Można je także wyposażyć w zbieraki i kurtyny boczne. Co więcej, na takich przenośnikach mogą być transportowane towary zapakowane, w kartonach jak i produkty sypkie. Warto już u producenta poinformować o tym, jakie produkty będą transportowane. Dzięki temu do przenośników dobrana zostanie najbardziej odpowiednia taśma. Większość z nich obsługuje taśmy PCV, poliuretanowe, silikonowe, a także gumowe.

Dane techniczne

Konstrukcję przenośników można wykonać z różnych materiałów. Najczęściej wybierana jest stal zwykła poddana malowaniu proszkowemu, stal odporna na działanie kwasów lub przenośnikiteż aluminium. Warto także wspomnieć po czym porusza się taśma. Jest to zwykle blat stalowy lub polietylenowy – zależy to od tego, do czego przenośniki mają służyć. Oczywiście taśma musi się poruszać, dlatego na obydwu końcach przenośnika montuje się rolki (napędowe gumowane, bierne zwrotne). Zwykle są one zasilane odpowiednimi mechanizmami lecz mogą być także obsługiwane zdalnie przez pracowników. Niezależnie od tego, jaki rodzaj zostanie wybrany przenośniki taśmowe z całą pewnością będą świetnym zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *