Regały półkowe – rodzaje i charakterystyka

Charakterystyka regałów półkowych

Stosuje się je do magazynowania towarów, które są niespaletyzowane, czyli nie znajdują się na paletach. Występują w różnych formach, z których niektóre pozwalają na składowanie jedynie towarów lekkich o określonych gabarytach, inne dają możliwość składowania również towarów ciężkich. Oczywiście, to wszystko zależy do tego, jaki maksymalny ciężar można umieścić na regale. Informacji o tych udziela każdy producent oraz są one zawarte przy każdym regale. Dlatego, aby zakup był dobry należy najpierw ocenić wagę towarów, które chcielibyśmy składować na regałach, a później wybrać takie regały półkowe, które będą spełniały te wymagania.

Budowa

Ich budowa jest nieskomplikowana (przynajmniej w standardowej formie), jednak bardzo przemyślana. I to właśnie dzięki temu regały półkowe można tak bardzo modyfikować. Nawet jeśli klient nie zdecyduje się na zamówienie dodatków, to i tak na zakupionych regałach będzie mógł regulować wysokość półek, a także w prosty sposób rozmontowywać regały (np. do przeniesienia w inne miejsce) i z ponownie je montować. Mimo wszystko, warto dopłacić i dzięki temu dorobić ścianki boczne i tylne, które bardzo zwiększą bezpieczeństwo towarów składowanych w magazynie. Regały półkowe sprawdzają się także w przypadku archiwów, czy bibliotek. Półki można w dowolny sposób modyfikować. Bardzo wiele osób zamawia regały w których jedna z półek posiada szyny pozwalające na bezpieczne składowanie skoroszytów. Na pewno wiele osób ucieszy fakt, że dostępne są dodatki, które sprawdzą się w niemal każdej branży. Często zamawiane są również regały, które są specjalnie przystosowane do składowania opon.

Regały półkowe – różne rodzaje i zalety

Najczęściej firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą regałów oferują: regały półkowe regały półkoweuniwersalne (najczęściej kupowane), regały magazynowe, narożne, skoroszytowe, z przegrodami i ścienne. Niemal każda firma wykonuje również regały na specjalne zamówienie, jeśli klient nie znajdzie nic, co będzie pasowało do jego działalności spośród ogólnodostępnych modeli. Jako zalety klienci najczęściej wymieniają: łatwość i szybkość montażu, estetyczny wygląd oraz stabilność regałów, możliwość odpowiedniego dostosowania do wskazanych potrzeb, możliwość składowania najróżniejszych towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *