Regały półkowe
Zdecydowanie są one najczęściej wybierane. Dzieje się tak z kilku względów. Po pierwsze, są one tanie. Po drugie, są dość uniwersalne i bardzo łatwe w montażu. Dzięki temu można je dowolnie rozmontowywać i montować, jeśli na przykład konieczne jest przeniesienie ich do innego pomieszczenia. Na pewno olbrzymią zaletą jest także to, że regały magazynowe półkowe posiadają szereg dostępnych dodatków i modyfikacji. Osoba, która je zamówi może dokładnie dostosować do swoich wymagań. Dzięki temu zostaną one odpowiednio przystosowane do składowania określonych towarów. To bardzo ważne, gdyż zwiększa bezpieczeństwo nie tylko towarów, lecz także pracowników, którzy wykonują rozmaite zadania na jego terenie. Półki mogą zostać przez producentów odpowiednio wyprofilowane, mogą zostać także dodane segmenty lub oznaczenia, dzięki którym łatwo będzie zorientować się, co gdzie jest. Co więcej, regały można tak przebudować, aby służyły za szafy na ubrania lub niższe półki przerobić na szafki na dokumenty lub narzędzia.
Regały magazynowe paletowe
Stosowane głównie w dużych magazynach, gdzie składowane są produkty ciężkie i o różnych rozmiarach lub całe grupy. Każdy z tych towarów jest umieszczany na paletach. Ułatwia to ich transport i późniejsze składowanie w magazynie. Często regały magazynowe paletowe można spotkać w magazynach, które znajdują się przy dużych marketach. Dzięki temu transport towarów (np. żywności, napojów itd.) jest szybszy, wyładunek idzie sprawniej i od razu można przetransportować produkty na regał magazynowy używając jedynie wózka widłowego lub innej, podobnej maszyny, która jest do tego przeznaczona. Te regały także można modyfikować.
Regały przepływowe
Wykorzystywane w magazynach, w których składuje się żywność, której data przydatności jest krótka. Stosowane również w chłodniach. To doskonały sposób na składowanie produktów spożywczych, ponieważ te regały magazynowe mogą działać na zasadzie FIFO lub LIFO. FIFO oznacza „first in, first out”, czyli „pierwsze weszło, pierwsze wyszło”. Towar, który pierwszy trafił na regał, pierwszy będzie do odebrania. Druga zasada to „last in, first out”, czyli „ostatnie weszło, pierwsze wyszło”. Tak więc towar, który na końcu umieściliśmy na regale, będzie pierwszym do odbioru.