Leasingowanie nie tylko nowych samochodów

Leasing używanych samochodów

W ostatnich latach na popularności zyskał przede wszystkim leasing pojazdów. W dużej mierze mowa tu o autach nowych. Leasing samochodów stał się najpopularniejszy z całego leasingu i wiele osób kojarzy go jedynie z nim. Aby podpisać umowę na leasing, samochód nie musi być wcale nowy. Coraz więcej firm rozszerza swoją ofertę właśnie o pojazdy używane. Warto jednak przeanalizować, czy używane auto w leasingu będzie się opłacało bardziej niż nowe.

Leasing aut używanych

Od razu należy zaznaczyć, że mówiąc o autach używanych nie mamy na myśli aut pięcio-, czy czteroletnich. Na tak wiekowe auta nikt nam leasingu nie da. Aby wziąć w leasing samochód, auto może mieć maksymalnie trzy lata. Kolejnym ograniczeniem jest czas, na jaki można podpisać umowę leasingową. Zsumowany okres umowy leasingowej i wieku auta nie może przekraczać siedmiu lub ośmiu lat. Zakładając więc, że bierzemy auto trzyletnie, maksymalnie możemy je leasingować przez cztery lata, rzadziej przez pięć. Oczywiście, dla wielu osób taki okres czasu i tak jest zbyt długi, gdyż preferują zmieniać samochody co dwa lub trzy lata.

Wkład własny

Jeśli chcemy wziąć w leasing samochód używany musimy wziąć pod uwagę także fakt, że przyjdzie nam zapłacić o wiele wyższy wkład własny. W przypadku aut nowych jest to od zera do pięciu procent. Jeśli decydujemy się na auto używane to wkład własny wyniesie więcej niż dziesięć procent ceny auta. Większość firm, finansując auta nowe wymaga od klientów wkładu własnego w wysokości jednego procenta. Więc jest to kwota nieporównywalnie niższa.

Pozostałe opłaty

Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę także to, że im starsze auto, tym wyższe będą koszty ubezpieczenia. A podpisując umowę na leasing, samochód musi być objęty leasing samochodów używanychpełnym ubezpieczeniem. Dodatkowo ubezpieczenie to musi zostać wykupione w ubezpieczalni wskazanej przez firmę leasingową. Nie jest to więc mały koszt. Do pozostałych opłat należy wliczyć także koszty przeglądów, napraw, wymian części, których nie obejmuje gwarancja. W przypadku auta nowego, koszty te nas nie dotyczą przez cały okres jej trwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *