Firmy leasingowe lepsze od kredytodawców

Bankowe kruczki

Pierwszym rozwiązaniem, które jest brane pod uwagę podczas braku środków finansowych na zakup lub wypożyczenie sprzętu i nieruchomości jest kredyt bankowy. W tym przypadku pojawia się wiele problemów i dylematów. Nie chodzi tylko o sam fakt trudności uzyskania kredytu bankowego (a przynajmniej takiego, którego wysokość byłaby satysfakcjonująca i warunki w miarę dobre), ale o tekst pisany małym drukiem. Dla przykładu kredyt na samochód posiada tą wadę, iż dopóki nie zostanie spłacona ostatnia rata – auto pozostaje własnością banku. Co prawda firmy leasingowe posiadają podobne zapisy, jednak warunki oferowane przez nie są o wiele bardziej korzystne dla klienta. Oznacza to, ze w przypadku niewypłacalności tracimy zarówno pojazd, jak i do tej pory opłacone raty.

Lepsza alternatywa

Firmy leasingowe oferują bardziej korzystne rozwiązania. Leasing samochodów nie tylko posiada wiele zabezpieczających aspektów (jak umowy z ubezpieczycielami), lecz także zwiększa możliwości finansowe leasingobiorcy. W przypadku leasingu otrzymujemy tarczę podatkową oraz wymagania odnośnie otrzymania przedmiotu leasingu są firmy leasingowemniejsze. To co dalej nas obowiązuje to odpowiednie użytkowanie przedmiotu leasingu, gdyż zniszczenie go skutkuje zerwaniem umowy i ewentualnymi karami, tego chcemy uniknąć. Ponadto pod hasłem odpowiednie użytkowanie kryje się obowiązek np. terminowych przeglądów technicznych i wymiany oleju silnikowego w samochodzie.

Dodatkowe profity

Leasing zapewnia wiele innych pozytywnych dodatków do oferty. Firmy leasingowe oferują wiele zniżek na usługi w zaprzyjaźnionych serwisach (w przypadku sprzętu i floty samochodowej), a także posiadają lepsze warunki finansowania, niż banki. Wynika to z częstych umów o współpracę z firmami dostarczającymi sprzęt, a w szczególności auta. Dzięki temu część zniżki przechodzi na leasingobiorcę, czego wynikiem jest mniejszy sumaryczny koszt leasingu od kredytu bankowego.

Wybierz swoją opcję

Możliwości wyboru są dwie i różnią się głównie sposobem odliczania kosztów. Do wyboru są leasing operacyjny oraz finansowy. Ten pierwszy jest najbardziej popularnym rozwiązaniem w Polsce. Ponadto szerokość ofert, jakie przedstawiają firmy leasingowe jest mnoga i warto przeanalizować ich szczegóły pod kątem opłacalności lub ryzyka. Na koniec warto utrwalić informację, iż leasing jest bardzo szybko rozwijającą się formą finansowania przedmiotów i nieruchomości, a jego popularność ciągle rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *