Dlaczego warto wybrać regały paletowe

Charakterystyka regałów paletowych

Pozwalają one na składowanie i przechowywanie najróżniejszych produktów. Można na nich magazynować towary, które znajdują się na najpopularniejszym rodzaju palet, czyli paletach Euro. Jednak to nie wszystko, regały paletowe są w stanie składować także palety specjalne, grupy płyt i blach, kontenery, pojemniki metalowe i plastikowe, beczki z towarami i wiele innych rzeczy. Tak szerokie zastosowanie zdecydowanie przemawia na korzyść tego rodzaju regałów. Napiszmy trochę o budowie tychże regałów. Składają się one z pionowych ram oraz poziomych trawersów. Ramy te zbudowane są z najbardziej wytrzymałych materiałów, dlatego pozwalają na składowanie dużych obciążeń na półkach.

Największe zalety takiego wyboru

Oferują one bezpośredni i łatwy dostęp do towarów, które składowane są na tych regałach. Przede wszystkim oferują one optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej, dlatego można je stosować w magazynach o różnych rozmiarach i wielkościach. Niezaprzeczalną zaletą jest to, że regały paletowe można na wiele sposobów uzupełniać o najróżniejsze akcesoria. Montaż tych regałów nie powinien spowodować żadnych problemów dla pracowników magazynowych. Najczęściej jednak to firma odpowiedzialna za produkcję sprzętu montuje go w magazynie klienta. Możliwość ich późniejszego rozszerzania także jest niezaprzeczalną zaletą. W każdej chwili można dokupić nowe moduły i segmenty, jeśli będzie taka konieczność.

Regały paletowe mobilne

Ta odmiana regałów paletowych może być świetnym rozwiązaniem w wielu magazynach. regały paletoweRegały paletowe rozmieszczone są na przesuwnych bazach. To z kolei stwarza możliwość zamykania jednych korytarzy roboczych i otwierania innych. Bardzo często stosuje się właśnie ten rodzaj regałów w chłodniach i mroźniach. Zapewniają bardzo wysoką wydajność i się najlepiej sprawdzają w tych trudnych warunkach. Do używania tego rodzaju regałów konieczna jest instalacja szyn w posadzce betonowej, to stwarza konieczność sprawdzenia i w razie potrzeby wyrównania powierzchni. Podobnie jak tradycyjne regały, także i tę odmianę można swobodnie i stosunkowo łatwo rozbudowywać. Wszystko sterowane jest z użyciem odpowiedniego oprogramowania, dlatego zwykle najlepszym rozwiązaniem jest dokupowanie nowych bloków w tej samej firmie, która odpowiedzialna była za stworzenie i montaż pierwotnych regałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *