Czym kierować się przy wyborze księgowości

Korzyści dla przedsiębiorstwa

Każdy właściciel firmy chce tylko i wyłącznie tego, co jest najlepsze dla jego przedsiębiorstwa i co w perspektywie czasu pozwoli mu na największe korzyści. Z pewnością jedną z decyzji, która może mieć olbrzymi wpływ na przyszłość przedsiębiorstwa jest to, czy zdecyduje się on na zewnętrzną księgowość Mokotów, samodzielne rozliczanie firmy czy też zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za to do swojej firmy. Oczywiście to ostatnie jest bardzo rzadko spotykane z uwagi na naprawdę duże koszty – takiego pracownika trzeba zatrudnić na etat. W większości przypadków jednak nowo powstałe firmy nie generują dużej ilości faktur i nie prowadzą pełnej księgowości, a więc jest to po prostu nie opłacalne. Samodzielne rozliczenie księgowości bez odpowiedniej znajomości przepisów, zasad rachunkowości i śledzenia nowości w świecie księgowości – np. nowych interpelacji – jest bardzo ryzykowne. Urzędy czekają na błędy w rozliczeniach, a jeśli się je popełni i nie wprowadzi korekty w określonym czasie to kary finansowe będą dotkliwe dla przedsiębiorcy. Jak dotkliwe? To zależy od tego, jak duża będzie ta pomyłka. Oprócz tego trzeba wziąć pod uwagę czas, jaki trzeba będzie poświęcić na wypełnianie wszelkich dokumentów i ich rozliczanie. Czas, który można by było przeznaczyć na zarządzanie i rozszerzanie swojego przedsiębiorstwa.

Zewnętrzna księgowość

Wybierając zewnętrzną księgowość Mokotów nie musisz poświęcaj dużej ilości czasu na dokumenty, wystarczy wysyłać do księgowych faktury,
a resztą zajmą się już oni. Co więcej, każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie OC. Wszystko po to, że gdyby z ich winy nastąpiły jakieś błędy to z tego właśnie ubezpieczenia będzie pokrywana kara. Co więcej, to księgowość Mokotów reprezentuje klienta przed Urzędem Skarbowym oraz ZUS-em. Wbrew pozorom jest to naprawdę duża oszczędność czasu. Dlaczego? Bo zwykle takie wezwania nie kończą się na jednej, krótkiej wizycie. W ten sposób przedsiębiorcę omija cały ten problematyczny urzędowy harmider. Jak widać, księgowość Mokotów jest dobrym rozwiązaniem, bezpiecznym oraz takim, które da przedsiębiorcy dużo więcej czasu na zarządzanie swoją firmą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *