Leasing aut dla każdej firmy

Samochody służbowe

Zakup auta bądź aut dla firmy wiąże się z dużym wydatkiem, którego większość przedsiębiorstw nie jest w stanie jednorazowo udźwignąć. Nie pozostaje im nic innego, jak poszukiwać różnych sposobów finansowania, które pozwolą na zakup niezbędnego samochodu bez rujnowania firmowego budżetu. Rozwiązaniem jest leasing aut służbowych. Autem służbowym może być limuzyna szefa wielkiej korporacji, auto dla przedstawiciela handlowego, auto dostawcze, bądź po prostu auto osobowe dla osoby prowadzącej swoją działalność gospodarczą, z którą wiążą się częste wyjazdy służbowe.

Leasing aut jako popularna forma finansowania

Kupując auta dla firmy możemy skorzystać z kredytu bądź leasingu. Ta druga forma jest znacznie bardziej popularna. Wymaga ona mniej formalności oraz zainteresowany otrzymuje gotowy produkt, który go interesuje. Jest ona również mniej zobowiązująca, ponieważ auto nie jest własnością leasingobiorcy i po zakończeniu spłacania rat auto zdaje się firmie leasingowej. Oczywiście, to zależy od opcji leasingowej, którą wybrał klient. Jeśli jest to leasing finansowy, to auto zostaje już na własność w majątku klienta. leasing autJeśli z kolei jest to leasing operacyjny to ma on prawo wykupić za jakiś procent kwoty początkowej dany leasingowany przedmiot od firmy leasingowej. Leasing aut jest również bardziej przewidywalny pod względem kosztów, które są ustalane przy podpisywaniu umowy i nie ma nie wpływu, na przykład, zmiana kursu walut.

Nie tylko osobówki

Za pomocą tej wygodnej i bezpiecznej formy można finansować zakup nie tylko nowego auta osobowego. Leasing aut odnosi się również do leasingu pojazdów używanych, ciężarowych jak i może dotyczyć większości pojazdów poruszających się po drogach (nie tylko publicznych) takich, jak specjalistyczny sprzęt, budowlany, drogowy, ratowniczo-gaśniczy, pomocy drogowej. Warto pamiętać o tym, że wiele dużych firm leasingowych posiada w swoich ofertach właśnie możliwość finansowania pojazdów specjalistycznych. Firmy przewozowe także korzystają z usług firm leasingowych i nabywają autobusy do przewozu osób i inne środki transportu. Niektórzy leasingodawcy oferują nawet finansowanie pociągów. Przed wyborem leasingodawcy warto przeanalizować oferty kilku firm leasingowych, aby wybrać tę najlepszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *